24 Nisan 2013 Çarşamba

AŞK = İstanbul

Sevgilimi o kadar çok özlemiştim ki, İçimde özlemi hasreti koca bir yumak olmuştu. İşe girmem sebebi ile uzun bir süre geldiğinde izin alamıyacak olması sebebi ile üzülürken, Sabahın erken saatinde eşim aradı ve beni istanbula davet etti. Tam anlamıyla bir davet idi.  İşe başlamana bir hafta var, Havalimanında buluşuyoruz dedi, Saatleri verdi. Ve kapadı.
Şaşkınlığımı anlatamam heyecandan yerimde duramıyorum, ne yapacağımı hiç bilmiyorum.
İlk önce hemen aileme haber verdim,  kahkahalar attım uzun uzun güldüm.
Ve acil toparlanmam gerektiğini düşünüp hemen hazırlıklara başladım. Proğram ben belirleyecektim, hızlı ve pratik bir şekilde, zamanım hiç yoktu yarın yola çıkacam ve aklımda bir sürü olması gerek iş vardı.
Hemen yanımda ayırmadığım küçük çanta ajandamı açtım, tek tek yazdım. Bu her zaman beni sakinleştirir ve pratikleştirir, ajandasız notsuz yaşayamam ben :)
Hemen bileti aldım, ilk defa atlas Jet'i kullandım, hem uçustan hem hizmetden, hemde kabin ekibinin ilgisi samimiyeti ve kiyafetleri ile tam anlamıyla keyifli bir uçuş oldu. Bunda sonra Atlas jet notlarımın ve beğenileirmin arasında.
Otel konusunda çok kararsız kaldım, hem merkeze yakın olmasını istedik, hemde güzel olmasını derken Sevgili fotografçı arkadaşım Tuğba ÖLÇER üniversiteyi orada okuması ve bi İstanbul aşığı olarak, rehberliğini ve bilgilerini istedik.
Harika bir otel önerdi, he Marmara Şişli 50 'ler konseptinde günümüz modrn uygulaması ile çok begendik otelimizi, keyifli ve güler yüzlü personelide harikaydı.
Booking.com sitesinden hemen rezervasyon ve ödemeyi yaptık
Ve Bilet alındı, Otel ayarlandı, İstanbul'lu dostlardan gezilecek yer listesi ayarlandı. Süsleni
Ve ikimizde çok heyecanlıydık, İskoçyadan Edinburg üzerinde direk istanbula 4 saat ile eşim akşam 8'de inecek di, bende ondan 2 saat önce inip dış hatlarda onu bekldim.

Ve bekleme süresi, sanırsın aylar yıllar :)
Ve Muhteşem AŞK dolu bir gezme ile işe girmeden tatilimizi tamamladık, oda bende inanılmaz keyif aldık. İstanbul bizi kucakladı, eğlendirdi, tadına doyamadımız kısada olsa çok keyifli bir 5 günlük kaçamak yaptık.

Buda Fotoları ;)
Yedi tepesinin dördünü herhalde gezdik,
500 üzerinde foto çekildik, şöyle bir özetleyelim fotorafları,

Bize Kuşlarla hoşgeldiniz diyen bir boğaz karşıladı bizi,

PierLoti'yi gezmden olmazdı, İstanbul seyehati.
Bu arada Necip Fazıl'ın mezarını gördüm, peyami safa ve bir çok edebiyatçının etkilenmemek mümkün değil.


Beyoğlu Çikolatası bayılırım, Eşim bir iki tane aldı. yedeklerini Adana'da kıymetli kıymetli yedim :)
Klasik İstanbul Seni Yeneceğim pozu olmadan olmazdı ;) Bizde yaptık. yenmek için değil sevmek için ama...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

HaydarAlim Okula Basladi

HaydarAlim  okullu oldu, tam 3 yas 5 aylik. Bu ulkede istersen 2 yas da baslatabiliyorsun. Ama ben kucuk oldugu icin biz istemedik, Yasal...