9 Temmuz 2013 Salı

4.Ulusal Pazarlama ve İletişim Kongresi

Bazen Yazmakta gecikiyorum basiretim bağlanıyor, o kongrede elimde bekliyor. Hemen Aktarım ucundan, Dilimin döndüğünce.
Satış ve Pazarlama benim alanım konum ve yaşam biçimim, Böyle bir zirvede Adana'da olduğu için öncelikle çok mutluyum. Bu tarz zirvelerin-kongrelerin yerel mantıkta daha etkili ve efektif olduğunu düşünmekteyim.
 


Cüney Şenyavaş -Mürekkep Ajans (Bursa)Çöp'ten Çıkardıklarım adlı sunumunu bizimle paylaştı.
Reklamcı fikrinin müşteri ile bulaşana kadar ki, Farklı süreçleri aktardı.

 
Baş Moda rotor Hürriyet Gazetesi Çukurova Temsilcisi, 8 yıllık yanında çalıştığım abim Sinan Tanyıldız'dı. Yazı İşleri Müdürü Erdal Fernergiz ile birlikte katılmışlardı. İkisi de Mesleğine aşık birer gazeteci ağabeyimizdir. Meslek yıllarını, gençliklerini ve hayatlarını adamıştır. Onlarla Sohbet etmek paha biçilemez.

 
İlk önce üç şehrin Belediye başkanları Dinlendi, Herkes kendi şehrini ve çalışmalarından bahsetti. Her zamanki gibi Gaziantep Şahsına muasır anlatımı ve kentsel dönüşümü çok iyi beceren şehir olması sebebi ile çok alkış aldı, Asım Güzelbey.

 
Doğan grubu eski Şirketim olması sebebi ile kalbimde gönlümde yeri büyüktür. Radikalin bu Reklam Standı görülmeye değer, özenle hazırlanmış, şık algıda görseli çok iyi düşünülmüş. Bende bu güzel hosteslerle birlikte paylaştım.

 
Çukurova Üniversitesinindi İşbirliği ile gerçekleşen zirve Prof.Dr.Canan Madran Hocamızın anlatımlarıyla, enerji seviyesi en yukarılara çekildi, Ben kendimi bir ara hocamızın anlattıklarını kayıt etmek için uğraşıp, bir yandan da pür dikkat kesildiğimi izledim. Adana'nın geçmiş ten günümüze gelen tarım ve politik sıkıntılarından bahsetti. Ve sözünü Adana Agalar-Beyler-Fakirlerden oluşuyor dedi ve durumuzu özetledi.

En önemli ve renkli Konuklarından biride Hiç şüphesiz ki, Abdulkadir Konukoğlu idi, ''Şirketlerin Şehirlerin Geleceği Rolü'' nü anlatırken, kendine has cümleleri ve sempatikliği ile günün adamı oldu. Hepimiz en çok ondan etkilendik, iş dünyasındaki başarıları öyle bir dille anlatı ki, hepimizi yüreklendirdi, umutlandırdı. Ve en önemli aktarımı da Adana'ya ders verecek konu ise ''Ortak Akıl olmayan yerde birlik olmaz'' dedi. Hem aile şirketlerindeki en büyük problem, hem de Şehir Yönetimindeki en önemli problem bu dedi. Güldürdü Düşündürdü !!


 
Adanalı İki Değerli reklam Dünyasının Pirleri ile de resim çekilmeden olmazdı.
Öncül Sefa - Mustafa Öncül
Me-na Ajans - Mekin Nadirler.

 
 
Zirve ile ilgili diğer bilgilerde, Aşağıdaki Link'te yer almaktadır.
 
 
 

2 yorum:

  1. Gülden hanım bloğunuzu çok geç gördüm. Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Blog yeterince özetleyici ve yeterince içerikli bir blog olmuş. Teşekkürler.
    Canan Madran

    YanıtlaSil
  2. Canan Hocam, Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ederim.
    Umarım en yakın sürede sohbet etmek dileğiyle....

    YanıtlaSil

HaydarAlim Okula Basladi

HaydarAlim  okullu oldu, tam 3 yas 5 aylik. Bu ulkede istersen 2 yas da baslatabiliyorsun. Ama ben kucuk oldugu icin biz istemedik, Yasal...